Ibis Budapest City

Wstęp

Tym razem papugi wybrały się na wycieczkę do Budapesztu. Wybór hotelu trochę nam zajął. W końcu zdecydowaliśmy się na Ibis Budapest City. Wybraliśmy go głównie ze względu na korzystną lokalizację. Wybór jednak okazał się nad wyraz trafiony. Hotel okazał się ostatecznie spełniać wszelkie oczekiwania a nawet momentami je przewyższać.

Dojazd i zameldowanie

Do Budapesztu wybraliśmy się pociągiem. Nie będziemy się teraz nad jakością tego połączenia znęcać. Dosyć powiedzieć, że z jakiegoś powodu nie było wagonu restauracyjnego, nie działała klimatyzacja, a sama podróż zamiast 6 godzin, zajęła ponad 8. W końcu jednak dotarliśmy na miejscie. Wejście do hotelu od razu wzbudziło zaufanie. Jeszcze lepiej było w recepcji. Czysto, jasno, schludnie oraz – co najważniejsze – bez dodatkowych atrakcji w postaci aromaterapii wydobywającej się z kuchni. Z personelem można było się porozumieć bez żadnego problemu, proces meldunku przebiegł nad wyraz sprawnie.

Recepcja i bar

W żadnym do tej pory odwiedzonym Ibisie nie zrobiło to na nas takiego wrażenia. Wszystko urządzone ze smakiem, jasne, czyste. Funkcje się wzajemnie przenikają i uzupełniają. Możesz zarówno odpocząć, załatwić sprawę w recepcji jak i od razu czegoś zimnego się napić. Robi to naprawdę dobre wrażenie. Chciałoby się aby było to standardem.

Ibis Budapest City – recepcja

Ibis Budapest City – lobby
Ibis Budapest City – bar

Pokoje

Pokoje w Ibis Budapest City są zdecydowanie większe niż w innych obiektach tej marki. Dodatkowe 4m2 naprawdę robią robotę. W pokojach i łazienkach niebywale czysto i przytulnie. Absolutnie wszystko na swoim miejscu. Jednak – aby oddać sprawiedliwość – niekoniecznie warto wyglądać przez okno. Widok jest dosyć zaskakujący i przygnębiający.

Ibis Budapest City – pokój
Ibis Budapest City – pokój
Ibis Budapest City – widok z pokoju
Ibis Budapest City – łazienka

Śniadania

Tutaj trzeba przyznać zostaliśmy zaskoczeni najbardziej. Wybór wędlin, serów warzyw i owoców standardowy. Natomiast Ibis Budapest City zaskakuje dodatkowym wyborem lokalnych dań, co znakomicie uzupełnia ofertę. Poza tym – nie wiem jak to zrobiono – wszystko absolutnie doskonałej jakości. Począwszy od pieczywa na wspomnianych lokalnych specjałach kończąc. Bywaliśmy w wielu miejscach już, ale ten poziom będzie teraz trudno komukolwiek przebić.

Podsumowanie

Czy można polecić Ibis Budapest City komukolwiek? Absolutnie z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że tak. Ten hotel naprawdę wyróżnia się wśród innych tej marki. Nie wiemy czyja to zasługa, ale naprawdę warto go wziąć pod uwagę.