Hotel Novotel Katowice Centrum

Wstęp

Cóż. Trochę chyba się rozpędziliśmy. Tak nam się spodobało w Katowicach, że skorzystaliśmy z kolejnego obiektu w tym mieście. Wybór padł na Novotel Katowice Centrum. Do wyboru tego hotelu skłonił nas fakt, że był niedawno remontowany. Drugim zaś czynnikiem były względy osobiste. Ale nie czas na rozwijanie tego wątku. Obiekt ten jest co prawda nieco oddalony od ścisłego centrum (jakieś 900 metrów) ale nie przeszkadza to specjalnie, bowiem można spokojnym spacerkiem do owego centrum się dostać.

Dojazd

Do Katowic dojechaliśmy tym razem pociągiem. Stosunkowo niedawno odnowiony dworzec PKP w Katowicach połączony w jedną całość ze wspomnianą już w poprzednim wpisie Galerią Katowicką naprawdę sprawia przyjemne wrażenie. Do samego hotelu doszliśmy spacerkiekiem poprze,hodem, stąd też naturalnym było dla nas, że skorzystamy z hotelowego parkingu. Tutaj niestety napotkaliśmy pewien problem, bowiem żadnym sposobem nie potrafiliśmy znaleźć do niego wjazdu. Musieliśmy zatem skorzystać z parkingu nieopodal w podziemiach Galerii Katowickiej. Na szczęście miejsca było pod dostatkiem i udało się zaparkować bez problemu.

Pierwsze wrażenia

Po wejściu nie jest tak przytłaczająco jak w Mercure Katowice Centrum. Przyjemna lada recepcyjna po prawej stronie. Na wprost windy, po lewej stronie pięknie wkomponowany Novo Square Lounge Bar. Jak zawsze w hotelach tej sieci gość od razu jest zauważany. witany i żadną miarą nie czuje się zagubiony. Sam proces meldowania również przebiega sprawnie i szybko. Po otrzymaniu karty do pokoju, skierowaliśmy się do wind i udali do na przeznaczonego nam pokoju..

Po wejściu do pokoju

Pokój typu superior bardzo ładnie urządzony. Gotów na przyjęcie gości. Wszystko działało w nim bez zarzutu. Na wyposażeniu zestaw do parzenia kawy i herbaty. Bardzo duża i porządna łazienka z prysznicem. Na stole kolejna niespodzianka od hotelu w postaci słodkiego upominku. Tym razem sernik, chrupiące Rafaello oraz dla przełamania smaku solone orzeszki

Wiecie już, że jesteśmy fanatykami widoków z okna. Tym razem czekało nas coś takiego

A w nocy widok był jeszcze ciekawszy

Kolacja

Na kolację postanowiliśmy zejść do Novo Square Lounge Bar. Na kolację zamówiliśmy fantastycznego burgera z sezonowanej wołowiny w chrupiącej i świeżej bułce w towarzystwie frytek stekowych oraz sosów. Średnio wysmażony burger był doskonały. Wspaniale współgrające smaki i fantastyczny sposób podania. Obsługa kelnerska bez zarzutu. Nic dodać nic ująć. .

Śniadanie

Maciupki zgrzyt podczas śniadania. Najwyraźniej miejsca nie wystarcza dla wszystkich i obsługa stara się na bieżąco wszystko sprzątać. Biada więc temu, który zostawi kawę o talerzyk na stole celem udania się po dokładkę. Wracać już nie było do czego. Niezależnie od tego duży wybór pieczywa, wędlin i serów, owoców, jogurtów i płatków zrekompensował tą niedogodność.

Podsumowanie

I znowu recenzja krótka, acz treściwa. Nie ma się czego czepiać, toteż nie ma specjalnie o czym się rozpisywać. Naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę Novotel Katowice Centrum. w swoich planach na równi z młodszym kolegą uprzednio opisywanym

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *