Hotel Mercure Katowice Centrum

Wstęp

Pomyśleliśmy, że może warto rozpocząć recenzować obiekty w których mieliśmy okazję bywać. Raz dla opisu subiektywnych wrażeń. Dwa dla tych, którzy może chcieliby się dowiedzieć czegoś przed podjęciem decyzji. Wybór wszak spory, więc czasami nie wiadomo co wybrać. Tym razem nasz wybór padł na Hotel Mercure Katowice Centrum. Po pierwsze dlatego, że dopiero co otwarty. Po drugie, znajduje się w ścisłym centrum Katowic i naprawdę stąd jest wszędzie blisko.

Dojazd

Do Katowic dojechaliśmy sobotnim popołudniem 4 września 2021 roku. Jechaliśmy samochodem, stąd też naturalnym było dla nas, że skorzystamy z hotelowego parkingu. Tutaj niestety napotkaliśmy pewien problem, bowiem żadnym sposobem nie potrafiliśmy znaleźć do niego wjazdu. Musieliśmy zatem skorzystać z parkingu nieopodal w podziemiach Galerii Katowickiej. Na szczęście miejsca było pod dostatkiem i udało się zaparkować bez problemu.

Pierwsze wrażenia

Zaraz po wejściu zaskakuje olbrzymia przestrzeń w połączeniu ze stosunkowo małą ladą recepcyjną. W każdym jednak razie wszystko wygląda schludnie i spójnie. Gość od razu jest zauważany, witany i żadną miarą nie czuje się zagubiony. Sam proces meldowania przebiega sprawnie i szybko. Po otrzymaniu kart do pokoju, można skierować się do wind i udać na przeznaczone piętro, co też niezwłocznie uczyniliśmy

Po wejściu do pokoju

Pokoje bardzo duże, przyjemne, dobrze przygotowane na przyjęcie gości. W jednym z nam przydzielonych nie działała klimatyzacja, ale kładziemy to na karb tego, iż hotel jest nowy. W kolejnym pokoju wszystko już było w porządku i można było oddać się kontemplacji. Tym bardziej, że na powitanie otrzymaliśmy mały upominek od hotelu w postaci tabliczki czekolady i owocu. Dopełnieniem była miła karteczka na powitanie.

Trzeba przyznać, że łazienka zrobiła doskonałe wrażenie. Na wyposażeniu również obowiązkowy zestaw do parzenia kawy i herbaty. Wszystkiego dopełniał fantastyczny widok z okna.

Śniadanie

Serwis śniadaniowy był doskonały. Duży wybór pieczywa, wędlin, serów. Świeże warzywa i owoce. Do tego dżemy, słodkie pieczywo. Ponadto jajecznica, kiełbasa śląska i kaszanka. Wszystko świeże i ładnie podane. Trochę zamieszania ze sztućcami, ale obsługa szybko nam wszystko wyjaśniła.

Podsumowanie

Recenzja krótka, acz treściwa. Nie ma się czego czepiać, toteż nie ma specjalnie o czym się rozpisywać. Naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę Hotel Mercure Katowice Centrum w swoich planach. Generalnie lubimy hotele tej sieci. Praktycznie nigdy się nie zawiedliśmy. Poza jednym razem, ale nie będziemy się znęcać. Wszystko zostało załatwione w sposób zadowalajacy.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *